aktualizacja w weekendy ;-)

niedziela, 4 stycznia 2009

SDJ nr 1/2009

Najnowszy numer SDJ rozpoczyna seria artykułów dla programistów Java. Jeśli ktoś jest w temacie, na pewno warto do tego numeru zajrzeć. Ja niestety nie programuję w Javie, więc w zasadzie tą część przekartkowałem. Kartkowałem, kartkowałem, aż w końcu dokartkowałem do artykułu o pozycjonowaniu stron. Przetestowałem kilka systemów, co zaowocowało zmniejszeniem liczby odwiedzin na blogu (chyba muszę zatem z nich zrezygnować...), zaciekawił mnie więc opis kolejnego takiego systemu.

Po przydługim wstępie, autor w końcu opisuje tytułowy system Adder. Ku mojemu zaskoczeniu jest to system, który trzeba zainstalować na własnym hostingu. Nie wystarczy dodać jakiegoś skryptu do witryny, by partnersko umieszczać linki na innych stronach. To jest system niejako autonomiczny, nad którym właściciel ma pełną kontrolę. Niestety, konieczność własnego hostingu to nie jedyna wada. System niestety kosztuje. Ile? Tego autor nie podał, ale łatwo sprawdzić na stronie, że dożywotnia licencja to koszt 359 zł. Jednak jeśli będziemy chcieli zaktualizować program do nowej wersji trzeba będzie dopłacać.

Z artykułu nie dowiemy się także, jakie obciążenie generuje ten system dla serwera. Przy jakimś niedrogim, lub wręcz darmowym hostingu, z niskimi progami wykorzystania transferu i obciążenia, to może być kluczowa kwestia. I wtedy wielkie możliwości programu w zakresie rejestrowania się na innych stronach, a nawet na forach phpBB spala na panewce. Swoja drogą, ten system sprawi, że spamerskie fikcyjne konta userów na forach dyskusyjnych trafią pod strzechy. W sumie dla forów to też "pożytek": większa liczba użytkowników to większa popularność. Szkoda, że wśród botów. I w tym momencie wracamy do refleksji, że kontent to podstawa. Reszta jest informacyjnym szumem...

0 komentarzy:

Publikowanie komentarza

 


Igor Czajka - Copyright 2008. Wszystkie Prawa Zastrzezone.

mail do autora - Igor Czajka