aktualizacja w weekendy ;-)

wtorek, 10 lutego 2009

Hotel Calculator

Dostałem do zrecenzowania nową porównywarkę ofert hotelowych dostępną pod adresem http://www.hotelcalculator.com/pl. W informacji o sobie podają szereg reklamowych informacji (np. że jest to pierwszy taki serwis w Polsce), które można łatwiej lub trudniej zweryfikować. Nie mam zamiaru jednak tego robić, bo czasu mi brak, ale postanowiłem jakoś się odnieść do niektórych z nich i opisać pierwsze wrażenia.

1) Bardzo szeroka oferta. Tak, oferta rzeczywiście jest imponująca, obejmuje tanie hotele, jednak ceny nie zawsze bywają najniższe. Wyniki wyszukiwania dwuosobowego pokoju w czeskiej Pradze zaczynają się od 70 zł za osobę, podczas gdy na hostelworld można znaleźć miejsce co prawda w 8-osobowej sali, ale już za niecałe 25 zł. Standard jest oczywiście nieporównywalny, ale warto by chyba rozszerzyć ofertę także dla tych oszczędniejszych podróżujących, plecakowców itp? Warto może dogadać się z większą liczba wyszukiwarek? Chyba że serwis jest adresowany jedynie do biznesmenów.

2) Brak ukrytych opłat, wyszukiwanie najlepszej ceny, sprawdzeni dostawcy itp. - to oczywiste biorąc pod uwagę fakt, że serwis jest jedynie agregatorem obcych baz danych. I tak końcowym rezultatem jest przekierowanie do macierzystego serwisu hotelowego danego hotelu.

3) Warto popracować jeszcze nad funkcjonowaniem kilku użytecznych narzędzi. Np. pasek ograniczający zakres cenowy pod FF ucieka gdzieś na górę ekranu. Język serwisu można zmienić tylko na stronie głównej. Fajnie, że można znaleźć hotel na mapie, ale przydałby się już w wynikach wyszukiwania dokładny adres hotelu - czasem łatwiej i szybciej szuka się z mapą na kolanach. Fajnie byłoby także rozszerzyć ofertę na resztę świata, a nie tylko hotele w Europie.

Reasumując, nowy serwis ma jeszcze sporo braków, ale zmierza w dobrym kierunku. Dobrze pomyślane, choć nieco ukryte są różne dodatkowe funkcjonalności, jak np. wybranie czy chcemy wyświetlać ceny za pobyt, czy za noc; możemy w każdej chwili zmienić walutę w jakiej wyświetlane są ceny itd. Warto się nim zainteresować, warto mu się przyglądać. Reklama Na Blogach Jeśli choroby wieku dziecięcego będą szybko usunięte, jeśli twórcy nie spoczną na laurach, tylko słuchając klientów będą go ciągle udoskonalać, jeśli ciągle będą rozszerzać listę wyszukiwarek - serwis ma szanse stać się bardzo dobrym hotelowym odpowiednikiem porównywarek cen typu ceneo, skapiec czy nokaut.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

 


Igor Czajka - Copyright 2008. Wszystkie Prawa Zastrzezone.

mail do autora - Igor Czajka