aktualizacja w weekendy ;-)

sobota, 28 czerwca 2008

Usługi w sieci i pozycjonowanie

Szukaliście kiedyś kogoś do położenia klepki w pokoju? Albo malarza, który odmaluje mieszkanie? Albo sprzątaczki lub opiekunki do dziecka? Ja ostatnio szukam kapeli na wesele i jak już wydaje mi się, że znalazłem, to okazuje się, że albo kapela jednak nie może, albo grają kołysanki do snu zamiast muzyki, od której krew zaczyna szybciej krążyć w żyłach i znów powracam do punktu wyjścia. Jeśli chcesz kupić coś materialnego - znajdziesz to na allegro, jeśli szukasz znajomego, masz naszą-klasę, a jeśli szukasz kogoś do zrobienia czegoś - jesteś skazany na żmudne szukanie w sieci rozproszonych informacji.

Kto wie, może to się zmieni. Dostałem cynk o serwisie favore.pl, gdzie można znaleźć najróżniejszych usługodawców. Uporządkowane jest wszystko w kategorie, katalog wygląda trochę podobnie jak allegro, jest możliwość dodawania punktów i opinii o użytkownikach, wszystko jest w miarę intuicyjne i łatwe w obsłudze. Na razie założenie konta i dodanie usługi jest darmowe. W przyszłości to pewnie się zmieni, ale może niekoniecznie. Jest świetne miejsce na reklamę internetową. Może się mylę, proszę o sprostowanie, ale nie znalazłem do tej pory tak zdefiniowanego portalu. A w sumie to chyba jest niezagospodarowana nisza. Zobaczymy jak się całość rozwinie. Na pewno warto obserwować.

A jak ktoś poważnie myśli o biznesie w sieci, to powinien pamiętać nie tylko o stworzeniu swojego w niej miejsca, ale także o właściwym wypozycjonowaniu tego miejsca w wyszukiwarkach. Reklama internetowa, jak pokazał ostatnio przykład wyszukiwarki mp3 moople.pl - jest równie istotna co sam pomysł. Pisał o tym Paweł na Techkulturze oraz Bartek na Webstopie. A przecież dobre pozycjonowanie odpowiednio dobranych haseł może załatwić bardzo dużo. Ale z tego typu rzeczy zdaje sobie sprawę już chyba coraz więcej sieciowych biznesmenów.

Krytycy.pl Tak trochę z innej beczki. Przygotowany został przez serwis favore.pl - konkurs lojalnościowy. Biorąc pod uwagę wartość nagród i sposoby ich przyznawania, to nie wróżę mu powodzenia ani nie liczę na jakąkolwiek "wygraną". Niemniej jednak jak by ktoś był zainteresowany to zamieszczam link do formularza rejestracyjnego.

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

 


Igor Czajka - Copyright 2008. Wszystkie Prawa Zastrzezone.

mail do autora - Igor Czajka