aktualizacja w weekendy ;-)

sobota, 7 czerwca 2008

Kolczyki

No dobra, jeszcze tylko dwa słowa o kolczykach i kończę już te komercyjne wypociny na razie ;-)

Powiem szczerze, że nie do końca rozumiem ideę jubilerskiego sklepu internetowego. Przecież z biżuterią jest trochę jak z dziełem sztuki. Ważny jest bezpośredni kontakt, otoczenie, kontekst. Te same kolczyki inaczej mogą wyglądać na różnych uszach. O fakturze, proporcjach i innych tego typu głupotach nie wspominając. Kupowanie biżuterii widząc ją tylko na ekranie monitora ma sens chyba tylko wtedy, gdy chcemy to potraktować jak lokatę kapitału. Choć przecież wtedy także: ładne kolczyki będą mocniej trzymać cenę niż brzydkie. Nie rozumiem.

Osobną kwestią jest emocjonalne związanie z noszona biżuterią. Czy ktoś pamięta jeszcze podstawówkowe pierścionki wyplatane z witek wierzbowych dla ukochanej? Albo klipsy ściągane na przerwach z uszu koleżanek? Jedna z moich znajomych robi kolczyki własnoręcznie. Na giełdzie minerałów kupuje ciekawe kamienie oraz niezbędne akcesoria i wyplata oryginalne wymyślone przez siebie wzorki kolczyków. To jest dopiero własna biżuteria!

Jednak i tak wszystko to marność, bo są kobiety, które w kolczykach wyglądają marnie. I nieistotna jest jakość i wygląd tych kolczyków. Krytycy.pl Po prostu twarz jest na tyle artystycznie skończona i wypełniona wszelkimi niezbędnymi szczegółami, że dodanie do niej obcego elementu tylko psuje dzieło Stwórcy i sprawia, że dzieło sztuki staje się kiczem. Także dziewczyny, jeśli chłopak Wam mówi, że źle Wam jest w kolczykach – niekoniecznie musi to wynikać ze skąpstwa! ;-)

6 komentarzy:

 1. Ja źle wyglądam w kolczykach. Kiedyś myślałam, że to jakieś upośledzenie fizyczne, ale czytam u Ciebie, że tak ma być :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 3. Moon, zgodnie z życzeniem, którego nie do końca rozumiem ;-) usunąłem Twojego posta. Co do kolczyków to naprawdę: widocznie tak ma być ;-)))))

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie chciałam spamować :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z czasem zaczyna mi być do twarzy z kolczykami. To chyba niedobry znak... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. @Agata, na to nie ma reguły ;-))))

  OdpowiedzUsuń

 


Igor Czajka - Copyright 2008. Wszystkie Prawa Zastrzezone.

mail do autora - Igor Czajka