aktualizacja w weekendy ;-)

poniedziałek, 12 maja 2008

Powrót ze Środkowej Azji

<<< poprzedni odcineknastępny odcinek >>>

Witam po trzytygodniowej podróży. Mapka trasy będzie dostępna niedługo. Udało sie wszystko znakomicie, a nawet jeszcze lepiej. Teraz powoli dochodzę do siebie. Jak sie trochę ogarnę w pracy, rozpocznę relację z wyjazdu.

Dzięki Coach Surfing-owi mieliśmy okazję poznać sporo ciekawych osób żyjących na miejscu, ale o tym jeszcze będzie okazja napisać później. W najbliższym czasie uzupełnię opisy kilku lektur, które pomogły przygotować się do tej podróży. Starałem się unikać podawania jakichkolwiek informacji przed wyjazdem, bo Uzbekistan podobno panicznie boi się wszystkich, którzy mogliby opisać cokolwiek, z tego co widzieli. Wiza do tego kraju była najtrudniejszym elementem podróży. Reszta była bułką z masłem. Szczególnie jak się jedzie z Marcinem, który z uśmiechem na ustach negocjował ceny przejazdów i noclegów równie łatwo po rosyjsku jak i po angielsku.

Pierwsze wrażenia: Uzbekistan to przede wszystkim pustynia. Ludzie za to niesamowicie uczynni, przyjaźni i uczciwi. Kirgizja sprawia wrażenie dużo bogatszego i liberalnego kraju niż autorytarny sąsiad. Ludzie też są uczynni i przyjaźni ale nie ma już takiego poczucia bezpieczeństwa. Nie wiem jak reszta Kazachstanu, ale Almaty to bardzo bogate miasto. Zapis sms-owej relacji z podróży znajduje się w serwisie blip-a. Więcej szczegółów wkrótce... ;-)

<<< poprzedni odcineknastępny odcinek >>>

3 komentarze:

 1. Witamy z powrotem!:) Cieszę się ogromnie, że wszystko poszło po Twojej myśli i podróż była udana. Bardzo ciekaw jestem relacji!

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki! Relację zacznę pewnie dopiero w przyszłym tygodniu, bo musze sie trochę obrobic w pracy, obrobić zdjęcia, obrobic mapkę itp. ;-)))) Ale co sie odwlecze to nie uciecze...

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam,

  Czym prędzej się obrabiaj i pisz relację! :) . Po wypadzie do Rumunii czuję głód wyjazdów, a skoro wyjechać nie mogę to chociaż poczytam.

  OdpowiedzUsuń

 


Igor Czajka - Copyright 2008. Wszystkie Prawa Zastrzezone.

mail do autora - Igor Czajka