aktualizacja w weekendy ;-)

poniedziałek, 17 marca 2008

Chiny 2007 - spis treści

W Chinach byliśmy przez 3 tygodnie. Wykupiliśmy jedynie bilety na samolot i fru. Oczywiście wcześniej we czwórkę przedyskutowaliśmy, co chcemy na miejscu zobaczyć. Ostrych tarć w tym względzie nie było, bo przy pierwszej wizycie kanon jest jasny, a różne odchylenia łatwo storpedować brakiem czasu. Plan był zatem napięty, a relacja będzie ex-post. Mapę wyprawy zamieszczam niżej. Można na niej obejrzeć nie tylko trasę podróży ale także lokalizację niektórych zdjęć. Niestety nie wszystkich, choć może z biegiem czasu także to uzupełnię.


Wyświetl większą mapę


Z informacji praktycznych: 1 Y (juan) = ok. 0,38 zł, więc ceny w Y dzieliłem w przybliżeniu przez 3 i zaokrąglałem w górę ;-) Najtańszy przelot zdecydowanie Aerofłotem. Hotele z dwuosobowymi pokojami w granicach 10-30 zł (w Pekinie dużo drożej, nawet pow. 100zł) za pokój. Jedzenie w knajpkach w granicach 5-10 zł za obiad. Transport głównie koleją, autobusy bardzo ciasne, można też wynająć samochód – za całodzienny przejazd z Datongu do Taihuai (ok. 250 km), ze zwiedzaniem po drodze, zapłaciliśmy ok. 200 zł (na 4 osoby, więc wyszło po 50 zł od łebka).

Relacja ma charakter jak najbardziej subiektywny. Starałem się unikać opisów miejsc, które oglądaliśmy, odsyłając do innych stron w sieci. Chciałem skupić się na ulotnych, nietypowych sytuacjach, zatrzymać uwagę na nieoczekiwanym detalu, opisać ludzi oraz ich odmienne spojrzenie na świat. Nie wiem czy mi się to udało. Oceńcie sami.

Spis treści:

Relację można pobrać w formacie .pdf :
Zobacz też:

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

 


Igor Czajka - Copyright 2008. Wszystkie Prawa Zastrzezone.

mail do autora - Igor Czajka